Karın Germe

Karın Germe

Karın bölgesinde sadece yağ fazlalığı, sadece deri fazlalığı veya ikisi birden bulunabilir. Ayrıca karın ön duvarını oluşturan kaslarda gevşeklik ve hatta fıtıklaşmalar da bulunabilir, karın derisinde çatlaklar olabilir. Bu deformiteler vücuda çirkin bir görünüm verir.

Karın germe ameliyatı, karındaki fazla deri ve yağ kitlesinin uzaklaştırılmasını sağlar, Böylece karın alt kadranındaki çatlaklar atılacağı gibi kalan çatlaklar da (deri gerileceği için) daha az belli olur.

Ayrıca karın duvarını oluşturan kaslar sıkılaştırılır. Bu işlem bel bölgesine yapılan liposuction (vakumla yağ alma) ile kombine edildiğinde belde anlamlı derecede bir incelme sağlar.

Karın germe işlemi karnın en alt kısmından yapılır ki germe çizgisi bikini çamaşır içine gizlenir. Çoğunlukla göbek deliği daha güzel olarak yeniden yapılır.

Bu ameliyat ortalama 2.5-3 saat sürer. Bu dönemde ilk 10 gün için ihtiyatla ve öne eğik olarak yürümek gerekir.

Bazı basit dikişlerin 10-14 gün durması kişinin günlük hayatını fazla etkilemez ve bu dönemden itibaren kişi tedricen normal günlük hayatına dönebilirse de ilk 1 ay spor yapmamak ve ihtiyatlı davranmak gerekir.

Geçen aylar içinde tedricen ödemler inecek ve kişi kendini daha rahat hissedecektir. Bu durum 6 ay civarında sürebilir ancak belirli aralıklarla yapılan doktor kontrolleri bu dönemin fark edilmeden atlatılmasına yardımcı olur.

Operasyon öncesi istenecek testler sonucunda doktor genel sağlik durumu hakkında bilgi edinir ve operasyonun minimum riskle yapılması sağlanır.

Karın germe ameliyatının en önemli özelliği, karın bölgesindeki sarkıklığın bir anda gitmesidir. Bu dramatik düzelme hemen kendini gösterecek ve atılan deri ve yağ kütlesi artık bir daha geri gelmeyecektir. Böylece beden ölçüsü kalıcı olarak azalır.

Editör: Mehmet Nebil Bozdoğan
Telefon numarası: 0 (312)  426 37 60
İçerik güncellenme tarihi: 29.07.2023