Estetik Ameliyatlar

Burun Estetiği
Burun Estetiği

Burun şeklinde bir takım değişiklikler oluşturmak ve estetik olarak daha iyi hale getirmek çok eskiden beri doktorların üzerinde uğraştığı bir konu olmuştur.

Dudak Estetiği
Dudak Estetiği

Yabancı dolgu maddeleri- Silikon enjeksiyonu zararları nedeniyle yasaklanmış olup doktorlar tarafından yapılmamaktadır. Hyaluronik asit (Restylane) geçici olarak dudak kenarlarını daha...

Boyun / Gıdık Estetiği
Boyun / Gıdık Estetiği

Gıdık bölgesinde deri sarkması, yağ birimi ve boyun kaslarının sarkması olabilir. Bu bölgenin estetik olarak daha iyi görünmesi için genellikle fazla yağ birikiminin uzaklaştırılması...

Göz Kapağı Estetiği
Göz Kapağı Estetiği

Üst göz kapağında en çok rastlanan problemler deri fazlalığı ve yağ fazlalığıdır ki kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir. Hatta ilerlerse göz kapağı düşüklüğü yapıp görmesini bile engeller..

Yüz Estetiği
Yüz Estetiği

Yüzümüz yaşımızı gösteren en önemli aynadır. Yeni estetik cerrahi yöntemleri ile alın ve şakaklar gerilmekte, düşük kaşlar yukarı kaldırılmakta, göz kapaklarındaki kırışıklık ve torbalanmalar alınmakta,

Göğüs Büyütme
Göğüs Büyütme

Göğüs büyütme (meme büyütme, meme estetiği) ameliyatı, genellikle önceden beri küçük olan göğüslerin büyütülmesi veya doğum sonrası küçülmüş göğüslerin daha dik, daha dolgun hale getirilmesi

Göğüs Küçültme
Göğüs Küçültme

Göğüs büyümesi genç kızlıktan beri var olabilir (virjinal hipertrofi), sonradan şişmanlama ile ortaya çıkabilir, gebelik sonrasında göğüsler büyük kalabilir, bazı hormonal ilaçlar

Jinekomasti - Erkeklerde Meme Büyümesi
Jinekomasti - Erkeklerde Meme Büyümesi

Erkeklerde meme büyümesine jinekomasti adı verilir. Jinekomasti tek veya iki taraflı olabilir.

Bacak Estetiği
Bacak Estetiği

Üst iç bacak bölgesinde (upper medial thigh) sıklıkla yağ birikimi ve deri gevşekliği görülür. Genetik olarak yatkın kişilerde kilo alma sonrasında oluşur ve özellikle yürürken kişiyi rahatsız eder. Bu bölgedeki deride gevşeklik de sık rastlanan bir durumdur.

Kulak Estetiği
Kulak Estetiği

Kulak kepçesinin öne doğru çıkık veya büyük olması küçük yaştan itibaren estetik kaygı yaratabilir. Kulak kıkırdağına baktığımızda üst kısım düşük olabilir, orta kısım (konka derinliği) fazla olabilir, en altta kulak memesi öne çıkık olabilir. Doktor muayenesi ile hangi kısımda problem olduğu hemen anlaşılabilir ve düzeltici ameliyat buna göre planlanır.

Karın Germe
Karın Germe

Karın bölgesinde sadece yağ fazlalığı, sadece deri fazlalığı veya ikisi birden bulunabilir. Ayrıca karın ön duvarını oluşturan kaslarda gevşeklik ve hatta fıtıklaşmalar da bulunabilir, karın derisinde çatlaklar olabilir. Bu deformiteler vücuda çirkin bir görünüm verir.

Kol Estetiği
Kol Estetiği

Üst kolda en çok yağ birikimi görülür. Genetik olarak yatkın kişilerde kilo alma sonrasında oluşur ve kişiyi rahatsız eder. Üst kol bölgesinde toplanan yağlar genellikle kilo vermeye dirençlidir, belki kilo verme sonrasında bile biraz kalmış olabilir. Fazla kilo verilmesi sonrasında üst kol bölgesinde gevşeklik ve sarkmalara sık rastlanır.

Kalça Estetiği
Kalça Estetiği

Kalça bölgesinde en çok yağ birikimi, kalça düşüklüğü ve yüzey düzensizlikleri görülür. Fazla yağ birikimi olan bölgelerde en iyi tedavi yöntemlerinden biri tumescent liposuction’dır.

Çene Estetiği
Çene Estetiği

Alt Çene Geriliği Alt çenenin geride olması oldukça sık rastlanan bir durumdur. Genetik sebepli olabilir veya kazalara, hastalıklara bağlı olarak çene gelişmesi geri kalabilir.

Liposuction
Liposuction

Liposuction, basitçe vücuttaki fazla yağ birikimlerinin vakumla alınmasını sağlayan bir operasyondur. Günümüzde sıkça sözü edilen ‘liposhaping ve liposculpturing’ kelimelerinin anlamı ise değişik vakum teknikleri kullanarak vücudu şekillendirmek olarak özetlenebilir.

Saç Ekimi
Saç Ekimi

Kişinin kendi saçından yapılan canlı saç köklerinin nakli en güvenli yöntemdir. Saç dökülmesine en dirençli bölge ense ve şakak bölgesi olduğu için canlı saç kökleri bu bölgeden alınır.

Saç Dökülmesi
Saç Dökülmesi

Erkeklerde saç dökülmesi genellikle erkeklik hormonu ile bağlantılıdır ve genetik geçiş gösterebilir. Buna androgenetik alopesi denir. Androgenetik alopeside testosteron hormonunun vücutta dihidrotestosterona (DHT) dönmesi duyarlı saç köklerinin kaybı ile sonuçlanır.

Genital Estetik
Genital Estetik

İç dudaklardan biri diğerinden büyük olursa bu durum insanı psikolojik olarak etkileyebilir. Bazen çamaşırın kenarından dışarı çıkacak kadar büyük ve sarkık olabilir. Bazen da her iki dış dudak da çok büyük olup mayo-bikini hatta dar pantolon giyerken şişkin görünebilir.

Lip-Lift - Dudak Kaldirma
Lip-Lift - Dudak Kaldirma

Dudak burun mesafesini kısaltma işlemidir. Dudaklar ve ağız etrafı bölgesi kadınlarda yüz güzelliği açısından çok büyük öneme sahiptir.