Genital Estetik

Genital Estetik

İç Dudaklarda Büyüklük, Asimetri

İç dudaklardan biri diğerinden büyük olursa bu durum insanı psikolojik olarak etkileyebilir. Bazen çamaşırın kenarından dışarı çıkacak kadar büyük ve sarkık olabilir. Bazen da her iki dış dudak da çok büyük olup mayo-bikini hatta dar pantolon giyerken şişkin görünebilir.

İç dudaklardan birinin diğerine eşitlenecek şekilde küçültülmesi veya her iki iç dudağın da istendiği kadar küçültülmesi mümkündür. Bu operasyon lokal anestezi altında yapılabilir, Genital bölgenin muayenesi ve iç dudakların ameliyatı kızlık zarına zarar vermez. Bu operasyonun tercihen adet döneminden sonra yapılması tavsiye edilir.

Pubis Büyüklüğü

Pubis bölgesinde fazla miktarda yağ birikimi olabilir. Lokal anesteziyle yapılan tumescent liposuction yardımı ile bu fazla yağ birikimi kolayca alınabilir. Pubis bölgesinde deri gevşekliği varsa, sezaryen izi bölgesinden pubis germe ameliyatı yapılması (liposuction ile kombine edilebilir) yararlı olur. İşlem lokal anesteziyle yapılabilir.

Kızlık Zarı

Genital bölge muayenesi yapılarak hymen yırtılması kesinleştirilir. Bu muayene eski kızlık zarına veya onun kalıntılarına zarar vermeden nazikçe yapılır.

Flep Operasyonu

Bu operasyon lokal anestezi altında yapılabilir, 45 dk civarında sürer. Adet döneminden sonra yapılması tavsiye edilir. Kızlık zarının yeni veya eskiden yırtılmış olması fark etmez. Flep yönteminde yapılan doku nakli, cinsel ilişki veya el ile bir müdahale olmadığı sürece kalıcıdır.

Genital Bölge Renk Koyuluğu

Genital bölge derisinde renk açmak için değişik yöntemler mevcuttur. Ancak başarı şansı her zaman yüksek olmayabilir. Böyle durumlarda koyu rengi veren melanositleri baskılayan Exoderm yöntemini önce küçük bir yere test olarak yapıp alınacak neticeye göre ileride asıl uygulamayı planlamak mümkündür.

Editör: Mehmet Nebil Bozdoğan
Telefon numarası: 0 (312)  426 37 60
İçerik güncellenme tarihi: 29.07.2023