Exoderm

Exoderm

Exoderm-Lift

Exoderm-Lift estetik plastik cerrahinin tedavi şekillerinden bir tanesidir. Temel olarak cilde “Phenol” tatbikini icerir. "Exoderm Lift" İşlemi diğer yöntemlerin yetersiz kaldığı zor vakalarda da kendini ispatlamıştır. Değişik amaçlarla (yüz gençleştirme, güneş lekelerinin tedavisi, gözeneklerin küçültülmesi, akne izlerinin azaltılması, vb) yüz bölgesine uygulanabilir. Bazen başka tedavi yöntemleri ile kombine edilebilir.Genel bir bilgi olarak bu işlem sadece güneşsiz zamanlarda yapılabilir (sonbahar, kış mevsiminde) ancak planlanan işlemden 2-3 hafta önce bazı kremleri kullanmak gerekebilir.

İyileşme süresi 7-8 gün olmakla birlikte bazı pembeliklerin birkaç hafta (bazen biraz daha uzun) sürebileceğini ancak fondöten ile gizlenebileceğini belirtiyorum.

  • Cilt yaşlanması,
  • Mimik ve sarkma çizgileri,
  • Aşırı buruşuk cilt ve güneşten hasar görmüş cilt yıpranması
  • Güneş lekeleriAkne izleri
  • Exoderm-Lift tedavisinin etkili olduğu durumlardır.

Akne İzlerinde Etkili Çözüm: Exoderm+Dermabrazyon

Exoderm-Lift estetik plastik cerrahinin tedavi şekillerinden bir tanesidir. Temel olarak cilde “Phenol” tatbikini icerir. "Exoderm Lift" İşlemi diğer yöntemlerin yetersiz kaldığı zor vakalarda da kendini ispatlamıştır. Değişik amaçlarla (yüz gençleştirme, akne izlerinin azaltılması, vb) yüz bölgesine uygulanabilir. Bazen başka tedavi yöntemleri ile kombine edilebilir.

Yüzdeki akne izleri için denenmiş değişik yöntemler olsa da en etkili çözümlerden biri kesinlikle “Dermabrazyon” dur. Bu işlem çok kaliteli özel uçlarla ve tercihen ELMAS UÇ ile yapıldığında sivilce ve akne izlerine gerçekten çok etkilidir. Dermabrazyonu özel uçlarla yapılan bir silgi gibi düşünebilirsiniz. Bu şekilde cilt yüzeyi mekanik olarak düzlenir ve izler gözle görülür düzeyde silinir. Bazen en uygun sonucu almak için bu işlemi bir kaç ay sonra tekrarlamak daha iyi olabilir.

Elmas uçla yapılan dermabrazyon işlemi yaklaşık 30 dk süren ve cerrahi olmayan bir işlemdir. Elmas uc ile elde edilen sonuç tamamıyla kalıcıdır, eski çukurluklar asla geri gelmez.

Birçok akne izi durumunda mekanik bir işlem olan dermabrazyonu Exoderm ile kombine ederek en iyi sonucu alabiliyoruz. Bu şekilde aktif akneler varken de uygulanabilir, aktif aknelerde azalma da sağlanabilir.

Genel bir bilgi olarak bu işlemler sadece güneşsiz zamanlarda yapılabilir (sonbahar, kış mevsiminde) ancak planlanan işlemden 2-3 hafta önce bazı kremleri kullanmak gerekebilir. İyileşme süresi 7-8 gün olmakla birlikte bazı pembeliklerin birkaç hafta (bazen biraz daha uzun) sürebileceğini ancak fondoten ile gizlenebileceğini belirtiyorum.

Editör: Mehmet Nebil Bozdoğan
Telefon numarası: 0 (312)  426 37 60
İçerik güncellenme tarihi: 29.07.2023