Kalça Estetiği

Kalça Estetiği

Kalça bölgesinde en çok yağ birikimi, kalça düşüklüğü ve yüzey düzensizlikleri görülür. Fazla yağ birikimi olan bölgelerde en iyi tedavi yöntemlerinden biri tumescent liposuction’dır.

Kalça düşüklüğü ve yüzey düzensizlikler olduğunda yağ enjeksiyonu ve kalça protezi söz konusu olur.

Kalça Bölgesine Yağ Enjeksiyonu

Dolgu ile şekillendirme amacıyla yağ enjeksiyonu çok tercih edilen bir yöntemdir. Kişinin kendi yağı olduğu için alerji vb. yan etkisi yoktur. İsteğe göre 3-6 ay içinde tekrarlanırsa daha da kalıcı sonuçlar elde edilir.

Kalçayı daha dolgun hale getirmek için yağ enjeksiyonu en çok kalça üst kısmına yapılır. Ortalama olarak % 15-20 si kalıcı olabilir. İstenirse ayni anda kalça alt kısmına liposuction da eklenerek kalçada lift etkisi (kaldırma efekti) yaratılabilir.

Yağ enjeksiyonu yöntemiyle yapılan kalça dolgusu işlemi sedasyon+lokal anesteziyle gerçekleştirilebilir ve hasta için nispeten kolay operasyonlardandır.

Enjekte edilen yağın ortalama olarak % 15-20 si kalıcı olursa da bu oran bazı değişiklikler gösterebilir. İstenirse ileriki zamanlarda tekrar yağ enjeksiyonu yapılarak sonuçlar daha da iyileştirilebilir.

Yağ enjeksiyonu sırasında çoğunlukla ihtiyaçtan biraz fazla yağ alınıp uygun soğuk şartlarda depo edilebilir. Bu şekilde ileriki aylarda 1 veya 2 kez takviye yağ enjeksiyonu mümkün olacaktır.

Slikon Kalça Protezi (Gluteal Implant)

Kalçaları daha dolgun hale getirmek için yağ enjeksiyonu iyi bir seçenektir. Ancak kalçaları daha şekilli ve seçici olarak dolgun hale getirmek için silikon kalça protezleri tercih edilir. Bu operasyon iki kalçanın birleştiği yerden yapıldığı için izi gözükmemektedir. Ameliyat sonrasında doktor kontrolü altında önlemlerle kısa sürede iyileşmek ve iyi bir sonuç almak mümkündür.

Editör: Mehmet Nebil Bozdoğan
Telefon numarası: 0 (312)  426 37 60
İçerik güncellenme tarihi: 29.07.2023